به وبلاگ کارنامک خوش آمدید اختصاصی کردن مودم وای فای - کارنامک
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

اختصاصی کردن مودم وای فای


اگر مودم وای فای دارید و در هنگام کار با  شبکه های اجتماعی و وب گردی و دانلود در اینترنت با کندی سرعت و اختلال مواجه میشوید همیشه ایراد از مخابرات و ترافیک سایتها نیست .

اگر اینترنت محدود خریداری میکنید و همیشه احساس میکنید مصرفتان بیش از حد طبیعی است. 

بهتراست مودمتان را کنترل کنید شاید سارق یا سارقینی همسایه شما هستند و با هک مودم شما وارد اینترنت میشوند ... هک کردن مودم متاسفانه کار سختی نیست و بدست آوردن رمز ورود آن امکان پذیر است .

متاسفانه به دلیل عدم آگاهی عمومی از چگونگی تنظیمات مودم دزدان از خدا بیخبر با استفاده از فرصت و هک مودم شما علاوه بر زیان مالی باعث اختلال و کندی سرعت اینترنت شما میشوند . 


دو راه برای که بدانید ایا کسی با هک مودمتان از اینترنت شما استفاده میکند 


1- ساده ترین راه این است که وای فای گوشی یا گوشی ها و تبلت  و لبتاب خود را خاموش کنید اگر چراغها مودم شما همچنان به چشمک زدن ادامه داد  دزدی به مودم شما رخنه کرده است  .


2- به ستینگ مودم خودتان بروید برای اینکار لازم است نحوه آوردن ستینگ خود را بیاموزید. 

در اینجا چگونگی ورود به ستینگ مودم D- LINK شرح داده میشود

درآدرس  بروسر یا مرورگر گوگل کروم آدرس 192.168.1.1 را تایپ نموده و اینتر کنید تا صفحه زیر ظاهر شود.رمز ورود همان یوزر نیم  admin  است آن را وارد کرده و login کنید.
اکنون پنجره فوق ظاهر میشود ابتدا STATUS را بزنید سپس WIRELESS CLIENTS را بزنید . در جدولی که ظاهر میشود تعداد دستگاهایی که از اینترنت مودم شما استفاده میکنند نشان داده میشوند در این تصویر یک دستگاه به آدرس Mac

00:1f:3c:a3:7b:93

است آدرسMacدر هر گوشی های اندرویدی به ترتیب در ستینگ /وای فای / پیشرفته - نشان داده میشود.

در ویندوز نیز با اجرای گزینه Ran  و اجرای CMD و اجرای فرمان getmac  آدرس لبتاپ ظاهر میشود.

اگر بجز گوشی و گوشیهای خودتان آدرس Mac دیگری ظاهر شد آنها همان دزدها هستند


مسدود کردن راه دزدان به استفاده از اینترنت شما

بهترین راه معرفی Mac  گوشی ها و لبتاپ خودتان به مودم است تا سایر دستگاهها از جمله دزدان نتوانند از اینترنت شما استفاده کنند 

برای این کار آدرس Mac دستگاهای خودتان را طبق شکل زیر در منو  Advanced گزینه MAC Filtering به مودم معرفی کنید .با زدن  MAC Filtering صفحه زیر ظاهر میشودمربع Enable را تیک زده و با زدن  Add آدرس Mac  گوشی یا لبتاپ یا تبلت خود را وارد کنید

اکنون فقط دستگاههای مجاز به اینترنت وارد میشوند

برای سهولت در وارد کردن آدرسهایMac میتوانید ابتدا با روشن کردن گوشی خود و ظاهر شدن آدرس Mac آن در  تصویر شماره دو آن را کپی نموده و در منوی مربوطه پیست کنید.

برای محکم کاری بیشتر بهتر است آدرس ورود به ستینگ  یعنی 192.168.1.1 و  رمز ورود به برنامه یعنی admin  را نیز تغییر دهید همچنین در  SETUP> WIRELESS > WIRELESS  BASIC   نام مودمتون یا همون گزینه  Visibility Status  را Invisible  یا  مخفی کنید تا راه به سارقان و دزدان بسته شود. در صورت مخفی کردن نام مودمتان برای کانکت شدن  در وای فای گوشی یا تبلت یا لبتاب خود ابتدا نام مودمتان را بصورت دستی وارد کنید سپس رمز را وارد نمایید.