به وبلاگ کارنامک خوش آمدید سیستم عاملهای پرتابل کارنامک - کارنامک
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان 


سیستم عاملهای پرتابل در این صفحه که تحت نرم افزار DosBox  تهیه شده است در ویندوزهای XP و 7 و 8 و 10 قابل اجراست .

این سیستم عاملها همچون نرم افزاری  نصب و اجرا میشود  بدون آنکه نیازی به تغییر در سیستم عامل اصلی کامپیوتر باشد. همچنین بعد از نصب قابل انتقال و کپی به کامپیوترهای دیگر نیز میباشد . برای کپی برنامه های مورد نظر خود به محیط آنها  ابتدا فایلهای را درون فولدر ROOM کپی نموده سپس برنامه را اجرا نموده و منو ( کپی فایل به درایو C )   را انتخاب نموده تا وارد نرم افزار مدیریتی NC یا VC  شوید. در آنجا  درایو D همان فولدر ROOM  و درایو C  سیستم عامل میباشد. 


دانلود راهنمای تصویری کپی کردن فایل به درایو C سیستم عامل 


برای جلوگیری از کوتاه شدن نام طولانی فایلهای ویندوزی در عملیات کپی به سیستم عاملهای ویندوزی باید  آنها را  با  با نرم افزار RAR ویندوز با پسوند اجرایی EXE  فشرده نموده و پس از عملیات کپی و انتقال به محیط ویندوز ها با اجرای انها فایلها از حالت فشردگی خارج کرد.


توجه داشته باشید که سیستم عاملهای قدیمی درایورهای سخت افزارهای کامپیوترهای امروزی را ندارند.همچنین درایورهای کامپیوترهای جدیددر این سیستم عاملها به سادگی قابل نصب نیستند.سیستم عامل  MS-DOS 6.22

            توجه فرمایید که ویندوز  2    و     ویندوز   3.1   سیستم عامل نیستند  به همین خاطر در این صفحه برای دانلود گذاشته نشده است .آنها نرم افزارهای تحت سیستم عامل Dos  هستند که میتوانید آنها در صفحه نرم افزارهای قدیمی این وبلاگ و در بخش مدیریت فایل دانلود کنید.
سیستم عامل  ویندوز 95

         
سیستم عامل  ویندوز 98 

         
سیستم عامل  ویندوز ملنیوم (ME)